Поразка від Барселони в Мадриді: два голи Роберта та новий рекорд Ламіна.
У суботу, 26 жовтня, відбулося перше Ель-Класіко сезону 2024/25.
Реал приймав Барселону в Мадриді. Матч, який починався досить "важко", відчувався величезний нерв, але не було видовищності, у другому таймі перетворився якщо і не на карнавал, то на досить видовищну гру, яка повністю задовольняє смаки нейтрального. вболівальника. Та й виходячи з підсумкового рахунку (0:4), зрозуміло, фанатів Барселони.
Команди не затягувалися з входженням у гру, проте в першій половині матчу відчувався значний внутрішній напруження, більше ніж іспанський запал та прагнення до творчості на полі. Хоча моменти виникали, їх було обмаль. У цьому поєдинку акцент на надійності в захисті переважав над естетикою атакуючих дій.
Проте моменти все ж траплялися. І саме ті, від кого найбільше очікували результату, мали можливість забити. Однак, коли Ламін Ямал опинився віч-на-віч із воротарем, Лунін зумів відбити удар. Щодо гола Мбаппе, то він не був зарахований через офсайд, адже коліно Кілліана виявилося ненависним попереду останнього захисника Барселони.
І тільки після перерви гра нарешті розцвіла яскравими барвами. Барса вчасно спіймала момент, а потім не відпускала удачу вже до самого фінального свистка. Не минуло й 10 хвилин із початку другого тайму, як Левандовський відкрив рахунок. Гравці Барси буквально "розкрили" оборону Реала одним пасом, а Менді виявився зовсім не готовим до такого повороту подій, не витримавши лінію. Пройшло буквально пару хвилин і той же Левандовський замкнув головою розкішний навіс із флангу від Бальде.
Виявилося, що саме період з 54 по 56 хвилину став ключовим у матчі. Гра кардинально змінила свій хід: "Барселона" захопила ініціативу, тоді як удача, здається, покинула господарів поля. Мбаппе забив другий гол, але арбітр його не зарахував. У наступній атаці, менш ніж за хвилину, Левандовський мав шанс на хет-трик, проте його удар влучив у штангу. Гра на деякий час стала відкритою, м'яч майже не затримувався в центрі поля. Але навіть у цій ситуації щастя не усміхнулося господарям.
Ямалю пощастило в матчі: він забив свій гол на 77-й хвилині, немов ставлячи крапку в грі проти Реалу. Цікаво, що Ламін тепер є наймолодшим гравцем, який забив у історії Класіко, адже йому лише 17 років і 106 днів. А на 84-й хвилині Рафінья остаточно закріпив перевагу своєї команди, елегантно перекинувши м'яч через Луніна, який не зміг відбити чотири голи у цьому поєдинку.
А як щодо Мбаппе? Кілліан не зміг зафіксувати свій легітимний гол у цій зустрічі. Так само, як і Левандовський, який не здійснив хет-трик. Проте, вони покидали поле, безсумнівно, з абсолютно різними емоціями.
Якщо не всі, то значна частина подій у цьому матчі була під впливом виходу Френкі де Йонга. Нідерландський півзахисник "Барселони" ніби надав команди спокій та організованість. Проте, не можна недооцінювати важливість "дуплета" Левандовського на початку другого тайму, завдяки якому "Барса" змогла взяти верх у цій грі. Якщо де Йонг стабілізував гру в центрі поля, то два голи Роберта принесли команді ту саму емоцію перемоги, якої так бракувало їхнім суперникам з "Реалу" в цьому матчі.
До речі, Левандовський отримав титул найкращого гравця матчу, і це цілком виправдано. Завдяки своєму дублю, Роберт змінив хід гри, а його другий гол, виконаний головою, просто вразив своєю красою.
Чи є розгромний рахунок відображенням подій, що відбувалися на полі? Швидше, це був збіг обставин. Болюче для Реала, який на один, а то й на пару голів точно награв.
Після цього матчу Барселона збільшила свою перевагу над Реалом до 6 очок у турнірній таблиці - 30 проти 24. Тепер команда прагнутиме підтримувати цей відрив. Крім того, у другій частині сезону команди зустрінуться в очному поєдинку вже в Барселоні. Але...