Матвій Бідний: життєпис міністра молоді та спорту, професійний шлях, суперечки, цікаві деталі - 24 канал Спорт.
44-річного бодибілдера Матвія Бідного офіційно призначили на посаду міністра молоді та спорту України. Раніше колишній спортсмен вже протягом близько року виконував функції міністра.
В Україні в Кабінеті міністрів відбулись значні зміни. Одним з ключових призначень стало нове обрання міністра молоді та спорту, яке сталося після того, як Вадим Гутцайт залишив цю посаду в листопаді 2023 року.
До Верховної Ради поступили пропозиції від Шмигаля стосовно восьми міністрів: чи варто очікувати несподіванок?
Протягом цього періоду виконуючим обов'язки міністра молоді та спорту залишався Матвій Вікторович Бідний, який раніше обіймав посаду заступника в команді Вадима Гутцайта. 24 Канал підготував більш детальний матеріал про нового міністра та його професійний шлях.
Функціонеру 44 роки. Він народився у 1979 році у Києві, а на початку 00-х отримав дві освіти:
З 1999 по 2004 роки Бідний представляв Україну в бодибілдингу, здобуваючи значні досягнення в цьому виді спорту. Зокрема, у період з 2000 по 2002 рік Матвій тричі ставав чемпіоном України, а в 2000 році він здобув титул чемпіона світу серед юніорів у Дубаї.
Зеленський висловив свою думку щодо ряду відставок у Кабінеті Міністрів.
Першим кроком до популярності для Матвія стало спортивно-розважальне шоу 2000-х років під назвою "Ігри патріотів". У 2005 році він представляв збірну України, виступаючи в команді разом із олімпійською чемпіонкою Іриною Мерлені.
Тоді Матвій вразив усіх своєю видатною фізичною підготовкою, а його блискавичний виступ на змаганні з жердиною на сходах приніс Україні тріумф у шоу. Водночас, здобуваючи популярність, Бідний активно займався бізнесом і робив перші спроби в політичній діяльності.
Відеозапис виступу Матвія Бідного на "Патріотичних іграх":
З 2001 по 2011 роки бодибілдер був тренером, а згодом і керівником в одному з київських фітнес-клубів. У 2006-му Матвій став помічником народного депутату від "Блоку Юлії Тимошенко" Андрія Портнова. Втім поруч із майбутнім зрадником України Бідний пробув лише рік.
У 2007 році відбулися позачергові вибори до Верховної Ради, після яких Матвій втратив статус помічника депутата. Натомість Портнов згодом стане частиною команди Віктора Януковича, а в 2014 році, після подій Революції Гідності, залишить Україну.
Відтоді Бідний значний час не з’являвся на політичній арені України. Лише у 2016 році він повернувся, отримавши посаду в Міністерстві спорту – став головним спеціалістом відділу пріоритетних неолімпійських видів спорту в департаменті фізичної культури та неолімпійських дисциплін.
Так Матвій і почав своє кар'єрне зростання саме у цьому міністерстві. У 2017 році він вступив до Національної академії державного управління при Президентові України.
Матвій Бідний присвятив вісім років своєму професійному шляху в Міністерстві молоді та спорту / зображення надане Міністерством молоді та спорту.
Згодом Матвій зайняв посаду директора департаменту фізичної культури та неолімпійських видів спорту в міністерстві. У 2020 році Вадим Гутцайт призначив Бідного своїм заступником, а після свого переходу до Національного олімпійського комітету доручив йому виконання обов'язків міністра.
Водночас у 2022 році ім’я Бідного стало предметом обговорення через резонансний скандал. Справа в тому, що Державне бюро розслідувань затримало колишнього представника Партії регіонів Григорія Дашутіна. Окрім його зв’язків із проросійською політичною силою, він також відомий як тесть Матвія Вікторовича.
Разом із донькою Вікторією, Бідний виховує трьох дітей. Його роман із Вікторією розпочався після розлучення з колишньою дружиною Інною в 2019 році.
Так от промисловий концерн "Нікмас", який належить Григорію Дашутіну, підозрюють у забезпеченні продукцією військово-промисловий комплекс Росії. Роботу компанії заблокували, а самого експолітика заарештували.
Згідно з результатами розслідування, компанія не припинила свою діяльність у країні-агресорі навіть після того, як розпочалося повномасштабне вторгнення росіян у 2022 році. Проте, варто відзначити, що новий міністр спорту не став виправдовувати свого тестя в публічному просторі.
Йде слідство, він перебуває в слідчому ізоляторі. Звісно, це дуже неприємна історія. Але він доросла людина. Коли я школу закінчував, він вже був народним депутатом. Я не можу сказати, що у нас із ним були близькі стосунки. Він досить жорстка та авторитарна людина, сформована тим режимом. Тому нести відповідальність за його дії я не збираюся. Кожен має відповідати за свої вчинки, особливо в такий час, коли ціна дуже висока. Якщо виявиться, що він дійсно скоїв злочин, він має за це відповідати,
- підкреслив Бідний.
Ознайомтеся з матеріалом "Агенти гібридного впливу": Матвій Бідний розповідає про російських та білоруських громадян, які не висловили осуд щодо вторгнення.
На днях Бідного обрали на посаду європейського представника у Виконкомі WADA. Сам Матвій висловився про це призначення на своїй сторінці у фейсбук.
Члени Спеціального Європейського Комітету з питань Всесвітнього антидопінгового агентства (САНАМА) одноголосно підтримали мою кандидатуру. Для мене це велика честь та можливість посилити голос України та обʼєднаної Європи в антидопінговій спільноті. Я вірю, що разом ми зможемо побудувати сильнішу глобальну антидопінгову систему, де атлети матимуть всі необхідні інструменти, підтримку та захист. Це важливий крок вперед у галузі спортивної дипломатії. Дякую всім міжнародним партнерам за підтримку української волі до перемоги,
- написав Бідний.
У ролі виконуючого обов'язки міністра спорту Матвій Вікторович активно підтримував концепцію повного виключення російських спортсменів з участі в Олімпійських іграх. Він не раз звертався до міжнародної спільноти з закликами не співпрацювати з представниками держави, яка вважається агресором.
Матвій Бідний виконує обов'язки міністра вже майже рік / фото Міністерства молоді та спорту
Бідний згадував приклад нацистської Німеччині, якій дозволили у 1936 році приймати Олімпіаду, що і закріпило міць режиму Адольфа Гітлера. Втім все одно МОК дозволив росіянам та білорусам брати участь у змаганнях під нейтральним прапором.
Ми вважаємо спортсменів, які є громадянами Росії чи Білорусі та не засуджують відкрито агресію Росії проти України, агентами гібридного впливу. Російські та білоруські режими використовують їх для розповсюдження своєї пропаганди. Ми закликаємо до відсторонення таких спортсменів від участі в будь-яких міжнародних змаганнях, включаючи Олімпійські ігри, незалежно від їх статусу.
- заявляв Матвій Вікторович.
З іншого боку, на Олімпійських іграх у Парижі кількість "нейтральних" атлетів не перевищувала 30 осіб, тож ця боротьба все ж залишила свій слід. Тепер є надія, що Матвій Вікторович проявить себе з найкращого боку на посаді міністра молоді та спорту, вже без приставки в.о.